fbpx

Oferta

Zadzwoń lub napisz do nas, z chęcią porozmawiamy.

Opłacalność montażu magazynu energii – warto czy nie warto?

Opłacalność montażu magazynu energii – warto czy nie warto?

Magazyn energii to urządzenie służące do przechowywania energii, co w szczególności jest przydatne w przypadku posiadania instalacji fotowoltaicznej. Magazyn kumuluje energię wyprodukowaną przez ogniwa fotowoltaiczne w momencie kiedy uzyskujesz nadwyżkę. Nadwyżka jest pobierana z magazynu, w momentach kiedy zapotrzebowanie na energię w Twoim domu jest większe niż to produkowane w danej chwili przez panele fotowoltaiczne, na przykład wieczorem lub w nocy. Główną funkcją, jaką spełnia magazyn energii jest zwiększanie autokonsumpcji energii wytworzonej z PV oraz inteligentne i świadome zarządzanie energią w własnym domu lub w firmie.

Magazyn energii opiera swoje działanie o akumulator, który gromadzi energię i przetwarza ją w sposób elektrochemiczny. Obecnie najbardziej popularne stały się magazyny litowo-jonowe, czyli takie same, jak te stosowane w samochodach elektrycznych lub telefonach komórkowych.

Nowoczesny magazyn energii hit czy kit?

Nowoczesne magazyny energii to w naszej opinii rzecz niezbędna w przypadku posiadania fotowoltaiki, szczególnie, kiedy nasza instalacja działa w systemie off-grid, czyli nie jest podłączona do sieci. Magazyn pozwala wtedy na pełne wykorzystanie wyprodukowanej energii. Dodatkowo, magazyn redukuje skutki napięć lub przeciążenia sieci, co stanowi dodatkowy plus, zwłaszcza w miejscach, w których prowadzimy działalność gospodarczą. I tutaj musimy wspomnieć, że magazyny energii coraz częściej wykorzystywane są w przedsiębiorstwach, w szczególności tam, gdzie mamy zmianowy tryb pracy lub wykorzystujemy samochody elektryczne.

Wybierając magazyn energii powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jakie zapotrzebowanie energetyczne istnieje w naszym budynku w porze wieczornej i nocnej. Warto też wziąć pod uwagę ilość mieszkańców lub osób korzystających z zasobów budynku w porach, kiedy fotowoltaika nie produkuje energii. W celu jak najlepszego dostosowania magazynu energii do naszych potrzeb, warto wykonać specjalistyczny audyt energetyczny, a przede wszystkim zadbać o jego fachowy montaż, który jest kluczowy w kontekście optymalnego działania magazynu.

Biorąc pod uwagę nowy system rozliczeń „net-billing” instalacja magazynu staje się bardzo opłacalna. Nowy system rozliczeń z dostawcą energii, stanowi zachętę do zwiększonego wykorzystywania wyprodukowanych przez panele nadwyżek.

Magazyn w obecnych czasach to nieodłączny komponent instalacji fotowoltaicznej. Pozwala zwiększyć autokonsumpcję wyprodukowanej przez panele energii, zabezpiecza przed skokami napięć, a przede wszystkim umożliwia świadome zarządzanie energią w naszym gospodarstwie domowym lub firmie.

Mówią o nas

Opinie Klientów

Bardzo polecam firmę Tatra Energy. Profesjonalne podejście do klienta, wszystko szybko i sprawnie przebiegło, ogromny plus za świetne doradztwo, co wybrać. Polecam.

Fotowoltaika

Mateusz Rychtarczyk

Polecam w stu procentach! Dzięki pomocy Pana Mateusza otrzymaliśmy dotację na fotowoltaikę, wszystko kompleksowo zamontowane, podłączone i działa bez zarzutu. Pomoc i opieka nad klientem do samego końca realizacji.

Fotowoltaika

Karolina Cholewka

Świetna firma, bardzo profesjonalne podejście do klienta i fachowy montaż. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pompy ciepła i na pewno jeszcze skorzystamy z usług Tatra Energy!

Pompy Ciepła

Bartłomiej Pająk

Nowości i porady

Najnowsze aktualności

Wprowadzimy Cię do świata pozyskiwania energii z niewyczerpalnych źródeł! Zobacz najnowsze artykuły i ciekawostki dotyczące pozyskiwania energii z naturalnych źródeł.

Zostaw nam kontakt

Oddzwonimy do Ciebie

Nieprawidłowe dane