fbpx

Oferta

Zadzwoń lub napisz do nas, z chęcią porozmawiamy.

Jak działa instalacja 9,9 kWp z magazynem energii?

Jak działa instalacja 9,9 kWp z magazynem energii?

Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się instalacje wraz z magazynami energii. Nie każdy jednak wie i rozumie, jak taka instalacja działa. W tym artykule chcielibyśmy chociaż trochę przybliżyć Wam to, w jaki sposób możemy taką instalację monitorować i nią zarządzać.

Instalacja którą będziemy opisywać to instalacja gruntowa o mocy 9,9 kWp wraz z magazynem energii 14,3 kWh. Zamontowaliśmy w niej inwerter hybrydowy GoodWe GW10K-ET 10 kW oraz wysokonapięciowy magazyn energii producenta Pylontech model H2 Force.

Jakich informacji dostarcza nam aplikacja monitorująca?

Poniżej przedstawiamy screeny z dnia 07.04.2024 i godziny 18.25 z aplikacji SEEMS portal do monitorowania falowników GoodWe..

Na głównym pulpicie mamy takie informacje jak:

  • Aktualną moc instalacji fotowoltaicznej ( 980,69W) o godzinie 18.25
  • Ikonkę baterii(magazynu energii) który osiągnął już 100% naładowania.
  • Dzisiejszą produkcję energii 59,40 kWh
  • Dzisiejszy dochód z instalacji, uśredniona cena za kWh 1 zł ( tutaj ma wpływ wiele czynników jak poziom autokonsumpcji, ilość sprzedaży do sieci oraz ilość zakupionej energii z sieci)
  • Całkowita produkcja od momentu uruchomienia instalacji 4292,30 kWh ( uruchomienie 21.08.2023)
  • Całkowity dochód z instalacji.

W aplikacji możemy również zobaczyć szczegółowy wykres przepływów energii w danym dniu, jaka była produkcja z PV w poszczególnych godzinach, pobór energii przez dom, moc ładowania baterii, oraz moc rozładowania jeśli taka sytuacja była w ciągu dnia oraz moc pobieranej energii z sieci.

Oprócz tego, mamy możliwość bieżącego podglądu przepływów energii pomiędzy instalacją PV, magazynem energii, domem i siecią energetyczną.

Mamy również podgląd na napięcia w sieci energetycznej, napięcia na obwodzie modułów fotowoltaicznych, napięcie magazynu energii, temperaturę inwertera oraz wiele innych dzięki którym my jako instalatorzy możemy wnioskować to czy instalacja działa prawidłowo.

Mówią o nas

Opinie Klientów

Bardzo polecam firmę Tatra Energy. Profesjonalne podejście do klienta, wszystko szybko i sprawnie przebiegło, ogromny plus za świetne doradztwo, co wybrać. Polecam.

Fotowoltaika

Mateusz Rychtarczyk

Polecam w stu procentach! Dzięki pomocy Pana Mateusza otrzymaliśmy dotację na fotowoltaikę, wszystko kompleksowo zamontowane, podłączone i działa bez zarzutu. Pomoc i opieka nad klientem do samego końca realizacji.

Fotowoltaika

Karolina Cholewka

Świetna firma, bardzo profesjonalne podejście do klienta i fachowy montaż. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pompy ciepła i na pewno jeszcze skorzystamy z usług Tatra Energy!

Pompy Ciepła

Bartłomiej Pająk

Nowości i porady

Najnowsze aktualności

Wprowadzimy Cię do świata pozyskiwania energii z niewyczerpalnych źródeł! Zobacz najnowsze artykuły i ciekawostki dotyczące pozyskiwania energii z naturalnych źródeł.

Zostaw nam kontakt

Oddzwonimy do Ciebie

Nieprawidłowe dane